İhtiyacınız Olan Krediyi Hemen Şimdi Hesaplayın.

Bankalara Ait Düşük Faizli ihtiyaç Kredileri


Konut Kredisi

Bir eve sahip olmak istiyorsunuz fakat birikiminiz yeterli gelmiyor. O zamanev sahibi olma yolunda yardımcı olan konut kredilerine başvurmayı düşünebilirsiniz. Kira ödemekten sıkılanlar, yatırım yapmak isteyenler çareyi ev sahibi olmakta buluyor. Ev sahibi olmanın da elbette zorlu koşulları va, ancak izlenecek yollar bu koşulları değiştirebiliyor.

En Çok Sorulan Sorular

Ev almaya karar veren kişiler soluğu konut kredisinde alıyor. Kira öder gibi ev sahibi olma düşüncesine sahip olanların tercih ettiği konut kredisi şüphesiz birçok soruyu da beraberinde getiriyor.

 • Konut kredisine başvurmadan önce ev belirlenmeli mi?
 • Konut kredisine başvuran kişilerin bu krediye onay alabilmesi için gerekli şartları sağlaması gerekiyor. Evin bulunduğu konum, durum, kaç yıllık bir bina olduğu gibi durumlar kredi sürecini direkt olarak etkiliyor. Konut kredisinde hızlı bir sonuç elde etmek istiyorsanız önce evi bulmanız sonra bankaya başvurmanız gerekiyor. Başvurduğunuz banka evin özelliklerine göre karar veriyor.

 • İnşaatı bitmemiş bina için konu kredisi alınır mı?
 • İnşaat halinde olan bina için konut kredisi almanız mümkün. Ancak bu binanın yüzde 80 oranında bitirilmiş olması gerekiyor.

 • Aile içi satışlarda konut kredisi kullanılabilir mi?
 • Aile içi ödemelerin doğruluğu hakkında kesin bilgiye ulaşamayan bankalar bu tür durumlarda konut kredisi vermeye sıcak bakmıyor.

 • En avantajlı konut kredisine nasıl karar verilir?
 • En avantajlı kredi seçiminde vadelere dikkat etmek gerekiyor. Her bankanın sunduğu faiz oranı, başlangıç masrafı ve taksit tutarı farklı. Bu durumlarda aylık ödeyebileceğiniz tutara iyi karar vermeniz ve seçtiğiniz vadenin getirdiği faiz ve masrafları iyi hesaplamanız gerekiyor.

  Kredi Hesaplama Tablosu

  Konut kredisi çekmeye karar verdiğinizde karşınıza kredi tablosu çıkıyor. Bu tabloda çekmek istediğiniz kredinin hangi bankada ne kadar faiz ile size verilebileceğini öğrenmeniz mümkün. Aynı zamanda kredi tabloları çektiğiniz kredi miktarının size verilip verilmeyeceğine yönelik ipucu da veriyor. Diğer bankalarla karşılaşılan faiz oranlarına ve bankaların sunduğu vadelere dikkat etmek gerekiyor. Kredi hesaplama tablosunda önceden olan ödeme düzenleriniz ve başvuru yaptığınız zaman dilimi içerisinde olan ödemelerinizin durumları önemli bir nokta olarak karşınıza çıkıyor.

  En Çok Talep Edilenler

  Konut kredisi son zamanlarda bankalardan en çok talep edilen kredi olarak karşımıza çıkıyor. Mülk sahibi olmak ve yatırım yapmak isteyenlerin ilk tercihi olan ev satın alma da birikimi olmayanların yardımına koşan konut kredileri her bankada farklı koşullarla belirleniyor. Durum böyle olunca da kredi almak isteyenler kendine en uygun koşulları sunan bankaları tercih ediyor. Konut kredisinde en çok talep edilen noktaların arasında düşük faiz ve uzun vadeler yer alıyor. Uzayan vadelere eklenen faiz konusunda kredi çekenler biraz dertli. Konut kredisi için alınan kredi tahsis ücreti kullanılan kredinin %5’lik oranına denk geliyor ve kredi çekenler bu oranın düşürülmesi istiyor. Bu şartlar her bankadan değişiyor.