• ÇAĞRI MERKEZİ
  • ι
  • 0850 532 1 522
Ucuza uçak bileti al!
800'ün üzerinde hava yolu firmasını kıyaslayın...

Denizli

DENİZLİ UCUZ UÇAK BİLETİ

Denizli uçak bileti fiyatlarını sorgulamak ve en uygun Denizli uçak bileti almak için havayolları ofisleri yada seyahat acentalarına gitmenize gerek yok. Uygun.com size en ucuz Denizli uçak bileti fiyatlarını sunar. Denizli Çardak Havalimanına uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları, Atlasglobal, Onur Air, Pegasus, Sunexpress ve Anadolujet gibi tüm havayollarının uçuşlarını, sefer saatleri, kampanyalarını ve promosyonlarını Uygun.com üzerinden tek ekranda görür kendinize en uygun uçak biletini 9 taksite kadar vade yaparak satın alabilirsiniz.

DENİZLİ HAKKINDA

Horozu ve tekstiliyle ünlü olan Denizli Ege Bölgesi’nin 2. büyük şehridir. Ege, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgeleri arasında bir geçit durumunda olan Denizli ilinin, her üç bölge üzerinde de toprakları vardır. Bu nedenle Ege Bölgesi iklimi yerine genelde İç Anadolu Bölgesine yakın iklim özellikleri görülmektedir. İlde, genel olarak, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlıdır. Tarih boyunca Frig, Lidya, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi birçok medeniyetin hakimiyetinde bulunan şehir Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuyla 1923 yılında il olmuştur.

GEZİLECEK YERLER

Tarihi eserlerinin yanında doğal güzellikleriyle de dikkat çeken Denizli her yıl yurtiçinden ve yurtdışından turist akınına uğramaktadır. UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Pamukkale Denizli’nin dünyaya açılan penceresidir. Burada bulunan travertenler ve antik kent ilk gezilmesi gereken yerlerdir. Pamukkale Travertenleri olarak bilinen beyaz renkli oluşumlar bölgede bulunan kayaların çökmesiyle oluşmuştur. Kayalara akan şifalı sıcak sular oksijenle temas ederek zaman içinde sertleşmekte ve travertenleri oluşturmaktadır. Travertenlerin hemen üstünde kurulmuş olan ve Kutsal Kent anlamına gelen Hierapolis termal havuzu, hamamları, müzesi, çeşmeleri, nekropolü ve 9500 kişilik tiyatrosu ile görülmesi gereken bir antik kenttir. Bir diğer önemli antik kent ise şehir merkezine 6km uzaklıkta bulunan Laodikeia Antik Kenti’dir. Yaklaşık 5 kilometrekarelik alana yayılan Laodikeia’nın önemli ve günümüze kadar gelebilen yapıları içinde; Anadolu’nun en büyük stadyumu, 2 tiyatrosu, 4 hamam kompleksi, 5 agorası, 2 anıtsal giriş kapısı, tapınakları, kiliseleri ve anıtsal caddeleri sayılabilir. Laodikeia, Hıristiyanlık dünyası için çok önemlidir. Çünkü kent M.S. 4. yy.’dan itibaren Kutsal Hac Merkezi olma gibi dinsel bir özelliğe sahip olmuştur. Denizli – Afyon karayolu üzerindeki Anadolu Selçuklularının batıdaki son kervansaraylarından olan Akhan Kervansarayı, Acıpayam Yazır Cami, Servergazi Türbesi, Boğaziçi Cami, Denizli Atatürk ve Etnografya Müzesi, tarihi Buldan Evleri Denizli’de gezebileceğiniz diğer tarihi yapılar arasındadır. Honaz Dağı Milli Parkı, Yeşildere Şelalesi, Ağlayan Kaya Şelalesi, Güney Şelalesi, Keloğlan Mağarası ve Kaklık Mağarası da Denizli’de görülmeye değer doğal güzelliklerdendir.   

 

NE YENİR

Denizli Kebabının en önemli özelliği tandırda uzun süre pişen kuzuların pide, domates, biber ve soğan ile servis edilmesi ve asla çatal bıçak kullanılmadan elle yenmesidir. Şehir merkezindeki birçok restoranda yenebilir. Kebabı dışında Tas Kapaması, Tandır, Keşkek, Arabaşı, Yen Böreği, Kuru Patlıcan Dolması ve patlıcan yemekleri Denizli’nin diğer önemli yemekleridir. Ayrıca Denizli’nin kendine has bir içeceği olan Zafer Gazozu ve 1938 yılından beri bir marka olan Hacı Şerif’in dondurmalı irmik helvası çok meşhurdur.  

NE ALINIR

 

Denizli’nin Buldan ilçesi dokumacılık ve Buldan Bezi ile ünlüdür. Bu nedenle Denizli’de alınması gereken en önemli hediyelikler Buldan Bezi ile yapılan tekstil ürünleridir. Tarihi Kaleiçi Çarşısı’nda kuyumculuk, bakırcılık, demircilik gibi geleneksel el sanatları ürünlerinin üretim ve satışı yapılmaktadır.   


HAVALİMANI ULAŞIM

Denizli Çardak Havalimanından şehir merkezine veya Pamukkale ve Karahayıt ilçelerine uçak iniş saatlerine göre hizmet veren yolcu servisleri mevcuttur. Güncel hareket saatlerini, 0 (258) 261 4143 nolu telefon numaralarını arayarak ya daweb sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Ayrıca havalimanında bulunan araç kiralama firmaları ve taksiler ile de ulaşım sağlanabilir. 

Bize Katılın :
facebook uçak bileti
twitter uçak bileti
google uçak bileti
pinterest uçak bileti
android uçak bileti uygulaması
apple uçak bileti uygulaması
Uçak Bileti Apps:

İptal - İade ve Değişiklik işleleriniz için 0850 532 15 22 nolu telefon üzerinden Haftaiçi 09:00 - 18:00 arası ve Cumartesi 09:00 - 14:00 arası diğer gün ve mesai dışında saat 23:00 'e kadar 0533 370 80 78 nolu nöbetçi telefonunu arayabilirsiniz. Uygun.com üzerinden yapılan tüm işlemler Tursab üyesi A Grubu ( Üye No: 9681 ) Seyahat acentası olan " ADMİN TOUR" tarafından yapılmaktadır.

© 2016 - Her hakkı saklıdır. Uygun.Com