• ÇAĞRI MERKEZİ
  • ι
  • 0850 532 1 522
Ucuza uçak bileti al!
800'ün üzerinde hava yolu firmasını kıyaslayın...

İstanbul

Dünyada bir eşi benzeri bulunmayan ve Asya ile Avrupa kıtaları üzerinde kültürel, tarihi dokusuyla göz kamaştıran, köşkler parklar, saraylar, camiler ile insanın gözlerini büyüleyen İstanbul’u keşfetmek eminim çok heyecanlı olacaktır.

Diyerek, sizler için İstanbul ile ilgili faydalı bilgilerin bulunduğu bu yazıyı hazırladık.

BİZANS KONSTANTİNİYE

İstanbul’un en göz kamaştıran tarihi simgelerinden biri olduğu için dünyada çok az şehir bu ayrıcalığı yakalamaktadır. Bu sebeple de İstanbul dünya gözünde hem güzel hem de ayrıcalıklı olacak kadar özeldir. Keşfedilmekte heyecan duydurur insana.

Şu ana kadar da İstanbul 120 kayser ve imparator tarafından yönetilmiştir.  Bu üç sihirli isim İstanbul'un güz kamaştıran tarihini simgelemektedir. Dünya'da çok az şehir bu kadar özel ve keşfetmesi çok heyecan vericidir. İstanbul, tarih boyunca 120 kayser ve imparator tarafından yönetilmiş ve yukarıda anılan üç büyük medeniyete ev sahipliği yapmıştır.

İSTANBUL’DA AKTİVİTE

İstanbul, o eşsiz doğal güzellikleri ve gökyüzüne açılan minareleri, altın yaldızlı kubbeleri, köşkleri, park ve bahçeleri, yaldızlı sarayları, kuleleri, kültürel değerleri ve daha da fazlasıyla kendini ziyaret edenlere hayranlık uyandırır da, feth eder nice gönülleri. 

Dünyada onu diğer şehirlerden farklı kılan bir de başka bir güzelliği vardır. O da Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayıp, iki ayrı medeniyeti bir araya getirmesidir.

Ülkemizin en büyük ve en popüler şehri olmasının ötesinde bir de kültür ve sanatı ile de ekonomiye büyük bir getiri sağlamaktadır. Dünyanın ayrıca en büyük kentlerinden birisi olma unvanını da almıştır.

İSTANBUL’DA NERELERİ GEZEBİLİRİM?

Gezilecek yer olarak sizlere sunulacak seçenekleri sıralamak mümkün olsaydı eğer, emin olun okumak için zamanınız yetmeyecektir. Ama yine de bizler sizler için özel bir liste yaptık.

Mesela, İstanbul’un ilk bakışta göze çarpan en etkileyici yerlerinden biri Boğaziçi ve Yarımadadır. Sonrasında tüm turistleri kendine doğru çeken Ayasofya, Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Kapalıçarşı’yı sizler için önerebiliriz.

İstanbul’un en çok tercih edilen aktivitelerinden birisi de boğaz turlarıdır ki, Asya ve Avrupa’yı ayıran İstanbul Boğazı’nda vapur veya tekne gezileri sizlere unutulmaz bir deneyim kazandıracaktır.

GECE HAYATI

İstanbul’un en gözde semtlerinden Taksim İstiklal Caddesi ve Tünel hattı İstanbul gecelerinin en vazgeçilmez mekânlarını içinde barındırır. Buralarda kültür ve sanat aktiviteleri sınırsızdır. Her an kendinizi bir aktivitenin içinde bulabilir ve keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

 

EĞLENCE PARKLARI

Eğer ki bir aile olarak İstanbul’u ziyaret ediyor ve çocuğunuz varsa sizlere öneri olarak sunacağımız birçok yer olacaktır. Özellikle son zamanlarda İstanbul’un en önde gelen Tema Parkları aileler için vazgeçilmez uğrak noktalar olmuştur ki, sizler için dilerseniz bu Tema Parkları sıralayabiliriz.

İSTANBUL AKVARYUM

Burası İstanbul’un Bakırköy’e bağlı Florya’dadır. Hacmi, interaktifliği, yeni nesil teknolojisi, içinde bulundurduğu birçok balık türleri ve canlı çeşidi ile ziyaretçilerini her geçen gün kendine çeker. Akvaryumu ziyaret edecekseniz eğer, yağmur ormanına da uğramayı unutmayın. Emin olun hem sizler hem de çocuklarınız unutulmaz anlar yaşayacaktır burada.

İSTANBUL – VIALAND

Burası İstanbul’un Haliç’e bağlı Eyüp’tedir. Burada büyük etkinlik alanları ve alışveriş caddelerinden oluşan AVM’si vardır. Ayrıca dünya standartlarında ki ilk temalı parkı konumunu da almanın yanı sıra Türkiye’nin en önemli eğlence ve tematik parkıdır.

Bu sebeple ailenizle burada keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

İSTANBUL – RAHMİ KOÇ MÜZESİ

Burası İstanbul’un Haliç’e bağlı Hasköy’dedir. İki farklı bölümden oluşmakta olan müze, tarihten bugüne sanayinin evrimini gösteren yapıtları sergilemektedir ki, bilgi açısından içinde çok şey barındırır. Turistlerin ise en çok uğrağı müze unvanını da almıştır.

İSTANBUL – MİNİATÜRK TÜRKİYE PARKI ve MÜZESİ

Burası İstanbul’un Haliç’e bağlı Sütlüce’dedir ve hem turistlerin hem de şehri ziyaret edenlerin en çok uğrayıp da hayranlık duyduğu Müzelerden biridir. Burada şehirlerin ve ülkenin en önemli yapıtları ve eserlerinin minyatür maketleri sergilenmektedir. Burayı ziyaret ettiğiniz zaman emin olun içinde kendinizi resmen tarihi bir gezinti içinde bulmuş olup, beraberinizde kültürel değerlerin yüküyle ayrılmış olacaksınız.

İSTANBUL – DOLPHİNARIUM

Burası İstanbul’un Haliç’e bağlı Eyüp’tedir. Burada deniz memelilerinin büyülü ve eğlenceli dünyasını ailenizle birlikte keşfetmek mümkündür. Özellikle çocuklu aileler için ideal ve eğlenceli bir uğrak noktasıdır. Burada unutulmaz ve güzel anlar yaşamak mümkün olmanın yanı sıra Avrupa’nın en büyük kapalı yunus gösterisini bulabilirsiniz.

 

 

 

 


Şehir Merkezinden Atatürk Hava Limanına Nasıl Gidilir

Havalimanına ulaşım için birden çok alternatif vardır. En çok kullanılan metrodur, şehrin muhtelif yerlerinden metro seferleri ile havalimanına rahat bir ulaşım sağlanmaktadır.

Yenikapı Atatürk havalimanı arasında gece 24: 00 kadar hizmet vermektedir.

Diğer alternatifler Toplu taşıma araçları otobüsler, havabüs, kişiye özel araç kiralama ve taksi ile mümkündür.

Havabüs hattı TH1 Taksim -  Atatürk havalimanı arası hizmet vermektedir. Yolcularına rahat bir ulaşım imkânı sunmaktadır.

Şehir merkezinden Atatürk havalimanına Taksi ile 7/24 ulaşım sağlayabilirsiniz fakat bu biraz pahalı olabilir.

Araç kiralama ile de Şehrin istediğiniz yerinden Atatürk havalimanına ulaşım sağlamanız mümkündür. Rahat bir ulaşım sağlamak isteyen yolcuların tercih edeceği bir alternatif uygulamadır.

Atatürk Hava Limanından Şehir Merkezine Nasıl Gidilir

Havalimanın dan şehir merkezine ulaşım için birden çok alternatif vardır. Bu alternatiflerden en çok tercih edileni metrodur. Metro güzergâhı Havalimanı, İstanbul fuar merkezi, Dünya Ticaret Merkezi, Yeni Bosna, Şirinevler, Ataköy, Bahçelievler, Bakırköy – İncirli, Zeytinburnu, (Zeytinburnun dan Güngören Bağcılar yönüne aktarma yapabilirsiniz.) Merter, Davut pasa, Terazi dere, Otogar, (Otogardan İkitelli Başak Şehir’ e aktarma yapabilirsiniz.) Kartaltepe, Sağmalcılar, Bayrampaşa, Topkapı – Ulubatlı, Emniyet – Fatih, Aksaray ve Yenikapı İstasyonudur. (Yenikapı dan Taksim, Şişli, Mecidiyeköy, Levent, Hacı Osman yönüne aktarma yapabilirsiniz.)

Havabüs hattı TH1 -  Atatürk havalimanı Taksim  arası hizmet vermektedir. Yolcularına rahat bir ulaşım imkânı sunmaktadır.

 96T -Atatürk Havaalanı - Taksim otobüs hattı ile havalimanın dan direk Taksime geçebilirsiniz. Bu hat TH1 otobüs hattına kıyasla izlediği güzergâh daha uzundur.

 

 

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Hava Limanına Nasıl Gidilir

İstanbul un Asya yakasında bulunan Sabiha Gökçen havalimanına da alternatif ulaşım araçları mevcuttur

E-3 4.Levet Metro - Sabiha Gökçen Havaalanı hattı

E-9 Bostancı - Sabiha Gökçen Havaalanı hattı

E-10 Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havaalanı hattı

E-11 Sabiha Gökçen Havaalanı - Kadıköy hattı

16S Sabiha Gökçen Havaalanı - Metrobüs Uzun çayır hattı

SG-1 Kadıköy - Sabiha Gökçen Havaalanı hattı

KM22 Sabiha Gökçen Havaalanı - Cevizli Peronlar hattı

122H  Sabiha Gökçen Havaalanı - Yenişehir - 4.Levent Metro hattı

SG- 2 Taksim - Sabiha Gökçen Havaalanı

132 H Pendik YTH - Sabiha Gökçen Havaalanı

 

Sabiha Gökçen Hava Limanından Şehir Merkezine Nasıl Gidilir

Sabiha Gökçen Havalimanın dan Şehir merkezine toplu taşıma, hava taş, taksi ve araç kiralama ile geçebilirsiniz.

Toplu taşıma (İETT) hatları şu şekildedir.

SG-2 Sabiha Gökçen Havalimanı – Taksim

SG-1 Sabiha Gökçen Havalimanı – Kadıköy

KM22 Sabiha Gökçen Havalimanı - Kartal Metro-Cevizli

E-9 Sabiha Gökçen Havalimanı – BOSTANCI

E-3 Sabiha Gökçen Havalimanı - 4.Levent Metro

E18 Sabiha Gökçen Havalimanı – Altuni zade – Ümraniye

16-S Sabiha Gökçen Havalimanı – Uzun çayır Metrobüs

132H Sabiha Gökçen Havalimanı  - Pendik

122H Sabiha Gökçen Havalimanı – Yenişehir - 4 Levent Metro

 

 

İstanbul da Gezilecek yerler

İstanbul un klasiği olan yedi tepeyi keşfedin, Ayasofya, Sultanahmet, Nuru Osmaniye, Çemberlitaş, Süleymaniye, Fatih, Edirnekapı, Eminönü bölgeleri surların içinde kalan eski İstanbul un tarihi yerleri ve gizemli ortamında kaybolmanın hazzını yaşayın.

İstanbul öylesine insanı kendine çeken bir yerdir ki; tarihi yerleri, gizemli geçmişi ve birçok insanın bilmediği doğal yaşamı ile cazibe merkezidir.

Buna küçük bir örnek verecek olursak yaklaşık 1.500 yıllık geçmişi ile Ayasofya, Yerebatan sarnıcı, söylenebilir.

İstanbul un yanı başında adalarda tarihi, doğal güzellikleri ve denizin eşsiz manzaralarını bir arada yaşayabilirsiniz.

Taksim, Ortaköy, Cihangir ve eşsiz güzelliği ile boğazda eğlence ve gece hayatının tadını doya doya yaşayabilirsiniz.

İstanbul hem yaşanacak hem gezilecek hem de huzur bulunacak her anı adrenalin dolu yaşayan bir şehirdir.

Bize Katılın :
facebook uçak bileti
twitter uçak bileti
google uçak bileti
pinterest uçak bileti
android uçak bileti uygulaması
apple uçak bileti uygulaması
Uçak Bileti Apps:

İptal - İade ve Değişiklik işleleriniz için 0850 532 15 22 nolu telefon üzerinden Haftaiçi 09:00 - 18:00 arası ve Cumartesi 09:00 - 14:00 arası diğer gün ve mesai dışında saat 23:00 'e kadar 0533 370 80 78 nolu nöbetçi telefonunu arayabilirsiniz. Uygun.com üzerinden yapılan tüm işlemler Tursab üyesi A Grubu ( Üye No: 9681 ) Seyahat acentası olan " ADMİN TOUR" tarafından yapılmaktadır.

© 2016 - Her hakkı saklıdır. Uygun.Com