• ÇAĞRI MERKEZİ
  • ι
  • 0850 532 1 522
Ucuza uçak bileti al!
800'ün üzerinde hava yolu firmasını kıyaslayın...

İzmir

İzmir Hakkında

Ege bölgesinin incisi İzmir Türkiye nin en kalabalık üçüncü şehridir. Türkiye'nin en güzel, en cana yakın, en sıcak illerindendir İzmir. Sosyal ve kültürel yapısıyla da bir başkadır İzmir Deniziyle, boyozuyla, kumrusuyla sekiz binyıllık tarihiyle Egenin gözbebeğidir İzmir.

İzmir de Gezilecek yerler

 İzmir denince akla ilk gelen Kordon ve İzmir in simgesi Saat kulesidir. Bütün İzmirliler için özel bir yeri vardır. 

Kordon ve Kordon boyu İzmirlilerin gündüz ve gece akın ettiği çimlere uzanıp yayıldığı deniz havasını doya doya içine çektikleri sahil boyudur.

Gündoğdu Meydanı Ne zaman bir kutlama yapılacak olsa tüm İzmirliler soluğu Gündoğdu Meydanı'nda alır. Bayram, Yılbaşı, maç kutlamaları için burada buluşmak İzmirliler için bir gelenek haline gelmiştir.

Karşıyaka İzmir inde bir karşı yakası vardır, vardır ama Karşı yaka Göztepe rekabeti de dillere destandır. İzmirliler bilir, Fenerbahçe Galatasaray rekabeti bile bu iki takım arasındaki rekabetin yanında sönük kalır.

Enternasyonal İzmir Fuarı Her yıl Eylül ayında İzmir'in kurtuluş günü olan 9 Eylül'e denk gelecek bir dönemde düzenlenir. Birçok markanın standı ile içinde bulunan lunapark ve hayvanat bahçesi ile gezilmesi gereken bir etkinliktir.

Kuşadası Son senelerde popülaritesini ve ününü Çeşme'ye kaptırsa da Kuşadası yerli ve yabancı turistlerin çok sevdiği özel bir tatil yeridir. Aydın'a bağlı olmasına rağmen İzmirlilerin sık sık gittiği turistik bir yerdir ve kısaca ada denir.

Çeşme Son dönemlerin en popüler yazlık mekânı olan Çeşme, İzmirlilerin 12 ay boyunca yaşadığı en önemli yerlerden biridir. İzmir'e yarım saatlik mesafedeki yakınlığı ile her İzmirli kafasına estiği gibi soluğu Çeşme'de alır.

İzmir Boyozu, Kumrusu, Çiğdemi Ve daha birçok lezzetleri, tarihi ve doğal güzellikler ile herkesin görmesi gereken nadide bir şehirdir.

 


Şehir Merkezinden Adnan Menderes Hava Limanına Nasıl Gidilir

Havalimanına ulaşım için birden çok alternatif vardır. Belediye otobüsleri, (ESHOT)  havaş, otobüsleri metro, kişiye özel araç kiralama ve taksi ile mümkündür.

ESHOT 200 nolu hat ile Mavi şehir - Havalimanı 202 nolu hat ile Alsancak Cumhuriyet Meydanı - Havalimanı 204 nolu hat ile izotaş (Bornova, metro, otogar)  Havalimanı ulaşım sağlanmaktadır. Havaş otobüsleri ile Çeşme – Havalimanı / Karşıyaka, Mavi şehir – Havalimanı ayrıca Manisa – Havalimanı ve Aydın – Havalimanı seferleri yapılmaktadır. 24 saat hizmet veren toplu taşıma araçları ile İzmirlilere gece yarısından sonrada havalimanına ulaşım olanağı sağlanmaktadır.

Şehir merkezinden Metro Güney Aksı ile Havalimanına ulaşım imkanı vardır. Metro güzergâhı Halkapınar, Alsancak, Kemer, Şirinyer, Koşu, İnkılap, Semt Garajı, Esbaş, Gaziemir, Sarnıç, Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar terminali istasyonundan sonra Torbalıda son bulmaktadır.

Şehir merkezinden Adnan Menderes Hava Limanına Taksi ile 7/24 ulaşım sağlayabilirsiniz fakat bu biraz pahalı olabilir.

Araç kiralama ile de Şehrin istediğiniz yerinden Adnan Menderes Hava Limanına ulaşım sağlamanız mümkündür. Rahat bir ulaşım sağlamak isteyen yolcuların tercih edeceği alternatif uygulamadır.

Adnan Menderes Hava Limanından Şehir Merkezine Nasıl Gidilir

Adnan Menderes Hava Limanından Şehir merkezine ulaşım için birden çok alternatif vardır. Toplu taşıma araçları havas otobüsleri, metro, kişiye özel araç kiralama ve taksi ile mümkündür.

Toplu taşımada Eshot Belediye otobüsleri ile havalimanından Şehrin bir çok noktasına ulaşım imkânı vardır.

200 Havalimanı – Mavi şehir / 202 Havalimanı – Alsancak / 204 Havalimanı – İzotaş hatlarıdır.

Havaş Otobüs hatları ile de Şehir merkezine ve komşu illere ulaşım imkânı vardır. Havalimanı – Çeşme / havalimanı – Karşıyaka, Mavi şehir’ e ulaşım imkânı vardır. Ayrıca Havalimanı – Manisa / Havalimanı – Aydın’ a ulaşım imkânı da vardır. Bu hatlar 24 saat hizmet vermektedir.

Adnan Menderes Hava Limanından Şehir merkezine Taksi ile 7/24 ulaşım sağlayabilirsiniz fakat bu biraz pahalı olabilir.

Bize Katılın :
facebook uçak bileti
twitter uçak bileti
google uçak bileti
pinterest uçak bileti
android uçak bileti uygulaması
apple uçak bileti uygulaması
Uçak Bileti Apps:

İptal - İade ve Değişiklik işleleriniz için 0850 532 15 22 nolu telefon üzerinden Haftaiçi 09:00 - 18:00 arası ve Cumartesi 09:00 - 14:00 arası diğer gün ve mesai dışında saat 23:00 'e kadar 0533 370 80 78 nolu nöbetçi telefonunu arayabilirsiniz. Uygun.com üzerinden yapılan tüm işlemler Tursab üyesi A Grubu ( Üye No: 9681 ) Seyahat acentası olan " ADMİN TOUR" tarafından yapılmaktadır.

© 2016 - Her hakkı saklıdır. Uygun.Com