• ÇAĞRI MERKEZİ
  • ι
  • 0850 532 1 522
Ucuza uçak bileti al!
800'ün üzerinde hava yolu firmasını kıyaslayın...

Kayseri

KAYSERİ UCUZ UÇAK BİLETİ

Kayseri uçak bileti fiyatlarını sorgulamak ve en uygun Kayseri uçak bileti almak için havayolları ofisleri yada seyahat acentalarına gitmenize gerek yok. Uygun.com size en ucuz Kayseri uçak bileti fiyatlarını sunar. Kayseri Erkilet Havalimanına uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları, Atlasglobal, Onur Air, Pegasus, Sunexpress ve Anadolujet gibi tüm havayollarının uçuşlarını, sefer saatleri, kampanyalarını ve promosyonlarını Uygun.com üzerinden tek ekranda görür kendinize en uygun uçak biletini 9 taksite kadar vade yaparak satın alabilirsiniz.

KAYSERİ HAKKINDA

Erciyes Dağı’nın eteklerinde kurulmuş, mantısı ile ünlü olan İç Anadolu’nun bu tarihi kentinin ismi Lâtince “imparator şehri” mânâsına gelen “Caesarea” kelimesinin Arapça okunuşu olan “Kaysariye” şeklinde kullanılmasıyla ortaya çıkmıştır. Türkler bu şehri fethedince “Kayseri” ismi ile anılmıştır. Cumhuriyet Döneminde 1924 tarihinde vilayet yapılan Kayseri devletin öncülüğünde Sümerbank Dokuma Fabrikası, Tayyare Fabrikası, Anatamir Bakım Fabrikası, Askeri Dikim Evinin de kurulması sayesinde bugün bir ticaret ve sanayii şehri olmuştur. Orta Anadolu’nun en yüksek dağı olan Erciyes Dağı ve Erciyes Kayak Merkezi kış turizminde Kayseri için büyük bir öneme sahiptir.

GEZİLECEK YERLER

Kayseri’de gezilecek yerler listesinde ilk sırada kayak turizmi ile de ön plana çıkmış durumda olan Erciyes Dağı gelmektedir. Hem merkeze yakın olması hem de uygun fiyatları nedeniyle kışın turizmcilerin tercih ettiği yerlerin başında gelmektedir. Kayseri şehir merkezi ise adeta bir açık hava müzesi konumundadır. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Roma döneminde yapılan Kale, 1906 yılında yapılan saat kulesi, Roma mezarı, Osmanlı zamanında yapılan Kapalıçarşı, bugün Milli Mücadele Müzesi olarak kullanılan Kayseri Lisesi, Meryem Ana Kilisesi, Selçuklu Dönemi eserleri olan Türk tarihinin ilk akıl hastanesi olarak bilinen Gevher Nesibe Şifahanesi, Alaeddin Keykubat’ın hanımı Hunat Hatun tarafından yaptırılan Hunat Hatun Medresesi, Sahabiye Medresesi, Döner Kümbet. Ermeni cemaatine ait Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi merkezde bulunan önemli tarih eserlerin en önemlileridir. Kayseri’deki önemli müzeler ise Hitit, Asur, Roma ve Bizans dönemine ait eserlere ev sahipliği yapan Arkeoloji Müzesi, Melikgazi ilçesinde bulunan Atatürk Evi ve bugün Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Güpgüpoğlu Konağı’dır. Dünya’nın en yüksek şelalerinden olan doğa harikası Kapuzbaşı Şelalesi, en güzel Kayseri evlerinin görülebileceği, Ermeni ve Rum nüfusun yoğun olarak yaşamış olduğu Ağırnas ve Talas ilçeleri Kayseri çevresinde görülmesi gereken yerlerdir.

NE YENİR

Kayseri mutfağı daha çok et ve hamur kullanılarak yapılan yemeklerden oluşmaktadır. Tabi ki ilk akla gelen yemek mantıdır. Kayseri’de 36 çeşit mantı türü olduğu söyleniyor. Diğer yöresel yemekleri ise ince açılmış hamurun üstüne salçalı, kıymalı ve soğanlı bir harç konarak servis edilen Kayseri yağlaması, bir tür kuşbaşılı pide olan Develi Cıvıklısı, sucuklu köfte, Ayvalı tahinli yaprak sarması, Kurşun Aşı ve Pöçtür. Kayseri’nin en meşhur tatlısı ise Nevzine Tatlısıdır. Patırma ve sucuk da Kayseri ile özdeşleşen lezzetlerin başında gelmektedir. Şehrin birçok yerinde bu ürünlerin satıldığı dükkanları görebilirsiniz.

 

NE ALINIR

Kayseri’de alışveriş denilince akla gelen ilk gelenler pastırma, sucuk, çemen ve mantıdır. Şehir merkezinde adım başı tüm dükkanlarda farklı markalarda bu ürünleri bulmanız mümkündür. Tarihi çarşılarda ve medreselerde hediyelik eşya ve el sanatları ile ilgili alışveriş yapabilirsiniz.  El dokuması Kayseri halıları da meşhurdur. Bünyan ve Yahyalı halıları şehirden alınacak en önemli hediyelik eşyalardan biridir. Ayrıca Kayseri’nin ünlü Soğanlı bebekleri de hediyelik olarak düşünülebilir.

 

KONAKLAMA

Bir sanayi ve ticaret şehri olan Kayseri misafirlerine birçok konaklama seçeneği sunmaktadır. Şehir merkezinde zincir 5 yıldızlı otellerden pansiyonlara kadar her bütçeye uygun alternatif otel bulunmaktadır. Özellikle kış döneminde Erciyes Dağı’nda bulunan oteller kayak tutkunları tarafından tercih edilmektedir.  


HAVALİMANI ULAŞIM

Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan her 20 dakikada karşılıklı olarak yapılan belediyenin otobüs seferleri ile şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. Detaylı ve güncel bilgileri belediyenin web sitesinden ve 0352 222 8 999 no`lu telefondan temin edebilirsiniz. Belediye otobüsleri dışında Kayseri Havalimanına inen tüm uçuşlar için Talas ve Otogar (BYZ AVM otoparkı) istikametlerinde Havaş firmasının servisleri bulunmaktadır. Hareket saatleri, ücret bilgileri  ve daha fazla detay için  Havaş veya 444 0 487 nolu numaradan bilgi alınabilir.  Havalimanında ayrıca araç kiralama firmaları ve taksiler de hizmet vermektedir. 

Bize Katılın :
facebook uçak bileti
twitter uçak bileti
google uçak bileti
pinterest uçak bileti
android uçak bileti uygulaması
apple uçak bileti uygulaması
Uçak Bileti Apps:

İptal - İade ve Değişiklik işleleriniz için 0850 532 15 22 nolu telefon üzerinden Haftaiçi 09:00 - 18:00 arası ve Cumartesi 09:00 - 14:00 arası diğer gün ve mesai dışında saat 23:00 'e kadar 0533 370 80 78 nolu nöbetçi telefonunu arayabilirsiniz. Uygun.com üzerinden yapılan tüm işlemler Tursab üyesi A Grubu ( Üye No: 9681 ) Seyahat acentası olan " ADMİN TOUR" tarafından yapılmaktadır.

© 2016 - Her hakkı saklıdır. Uygun.Com